Direktør og kunstnerisk chef



Per Smedegaard
per@svalegangen.dk

Salgs- og økonomichef



Elisabeth Wedderkopp
Tlf. 60 16 60 65
elisabeth@svalegangen.dk

Produktionschef



Steffen Ilfeldt
Tlf. 23 71 10 10
steffen@svalegangen.dk

PR- og marketingansvarlig


Jens Hyldgaard
Tlf. 41 60 21 12
jens@svalegangen.dk

PR- og marketingmedarbejder


Tine Hinzel Thomsen
Tlf. 87 32 24 57
tine@svalegangen.dk

Arrangementskoordinator



Helle Tolstrup
Tlf. 86 19 19 44
helle@svalegangen.dk

Salgskoordinator



Dennis Nielsen
Tlf. 86 13 88 66
dennis@svalegangen.dk

Tonemester



Anton Bast
Tlf. 87 32 24 48
anton@svalegangen.dk

Skræddersalsleder og regissør


Bodil Buonaventzen
bodil@svalegangen.dk

Vicevært



Mogens Jensen
mogens@svalegangen.dk

Eventminister Off The Record


Mette Rønne
mette@svalegangen.dk

Teknikerelev



Christoffer L. Christensen
chris@svalegangen.dk

Scenemester


Jesper Folke Olsen
jesper@svalegangen.dk

Dramaturg og projektleder Readings


Nanna Graugård Jessen
nanna@svalegangen.dk

BILLET- OG BARPERSONALE

  • Simon Kromann
  • Anders Ingemann
  • Kathrine Kihm
  • Sinnet Aaboe
  • Tine Klitgaard Agerbak
  • Niklas Quorning
  • Rikke Frigast Jakobsen

AMBASSADØRER

  • Mia-Therese Bach Krarup Jensen
  • Durita S. Poulsen