Direktør og kunstnerisk chef



Per Smedegaard
per@svalegangen.dk

Salgs- og økonomichef



Elisabeth Wedderkopp
Tlf. 60 16 60 65
elisabeth@svalegangen.dk

Produktionschef



Steffen Ilfeldt
Tlf. 23 71 10 10
steffen@svalegangen.dk

PR- og marketingansvarlig


Jens Hyldgaard
Tlf. 41 60 21 12
jens@svalegangen.dk

PR- og marketingmedarbejder


Tine Hinzel Thomsen
Tlf. 26 68 06 68
tine@svalegangen.dk

Arrangementskoordinator



Helle Tolstrup
Tlf. 87 32 24 40
helle@svalegangen.dk

Salgskoordinator



Dennis Nielsen
Tlf. 87 32 24 58
dennis@svalegangen.dk

Tonemester



Anton Bast
Tlf. 87 32 24 48
anton@svalegangen.dk

Skræddersalsleder og regissør


Bodil Buonaventzen
Tlf. 87 32 24 52
bodil@svalegangen.dk

Vicevært



Mogens Jensen
Tlf. 87 32 24 47
mogens@svalegangen.dk

Scenemester



Jesper Folke Olsen
Tlf. 87 32 24 46
jesper@svalegangen.dk

Eventminister Off The Record


Mette Rønne
mette@svalegangen.dk

Teknikerelev



Christoffer L. Christensen
chris@svalegangen.dk

Dramaturg og projektleder Readings


Tine Voss Ilum
readings@svalegangen.dk

BILLET- OG BARPERSONALE

  • Simon Kromann
  • Anders Ingemann
  • Kathrine Kihm
  • Sinnet Aaboe
  • Tine Klitgaard Agerbak
  • Niklas Quorning
  • Rikke Frigast Jakobsen

AMBASSADØRER

  • Marie Lund Nielsen
    • Ida Worm Bech