Direktør og kunstnerisk chef

Per Smedegaard

per@svalegangen.dk

Salgs- og økonomichef

Elisabeth Wedderkopp

Tlf. 60 16 60 65

elisabeth@svalegangen.dk

Kommerciel chef

Jette Rendbøll

Tlf. 61 22 26 70

jette@svalegangen.dk

Produktionschef

Morten Birk

Tlf. 26 82 82 02

morten@svalegangen.dk

PR- og marketingansvarlig

Jens Hyldgaard

Tlf. 41 60 21 12

jens@svalegangen.dk

Arrangementskoordinator

Helle Tolstrup

Tlf. 87 32 24 40

helle@svalegangen.dk

Erhvervs- og salgskoordinator

Dennis Nielsen

Tlf. 87 32 24 58

dennis@svalegangen.dk

PROJEKTCHEF UNITED CHANGE

Karen Qvist Rørsted

Tlf. 20 96 78 35

karen@svalegangen.dk

TEATERASSISTENT 

Britha Lunding

Tlf. 23 23 13 14

britha@svalegangen.dk

Dramaturg United Change

Mads Thygesen

Tlf. 30 12 36 33

mads@svalegangen.dk

Lyddesigner

Anton Bast

Tlf. 87 32 24 48

anton@svalegangen.dk

Lysdesigner

Henrik Sloth

Tlf. 40 97 21 92

sloth@svalegangen.dk

Teaterskrædder

Marianne Meyer

Tlf. 28 84 62 42

marianne@svalegangen.dk

Teknikerelev

Esben Elfrom

Tlf. 30 95 81 31

esben@svalegangen.dk

Scenemester

Jesper Folke Olsen

Tlf. 87 32 24 46

jesper@svalegangen.dk

Vicevært

Mogens Jensen

Tlf. 87 32 24 47

mogens@svalegangen.dk

Eventkoordinator Off The Record

Mette Rønne

mette@svalegangen.dk

Oldfrue, skrædder og rekvisitør

Helene Jensen

Tlf. 28 89 71 62

helene@svalegangen.dk

BILLET- OG BARPERSONALE

  • Vigga Guldhammer
  • Astrid Raunkjær
  • Daniel Joy
  • Louise Mikkelsen
  • Niklas Quorning
  • Marie Nielsen

AMBASSADØRER

  • Ida Mølbak
  • Signe Winkel