SÆSONENS SKUESPILLERE

Få et overblik over hvem der medvirker i Teatret Svalegangens egne forestillinger og gæsteforestillinger i sæson 2024/25.

Caspar Juel Berg

Højbjergmordet

Teatret Svalegangen

Maja Juhlin

Højbjergmordet

Forestillingen om mor

Teatret Svalegangen

Kirstine Hedrup

Forestillingen Om Mor

Teatret Svalegangen

Stina Mølgaard

Forestillingen Om Mor

Teatret Svalegangen

Martin Ringsmose

Moloch - En Fortælling Om Mit Raseri

Teatret Svalegangen

Bo Stendell Larsen

Fem Kvarter Ved 200 Grader
»Teatret« V. Hans Rønne

Thomas Clausen Rønne

Fem Kvarter Ved 200 Grader

»Teatret« V. Hans Rønne

Bue Wandahl

Fem Kvarter Ved 200 Grader

»Teatret« V. Hans Rønne

Thando Mjandana

The Girl With The Hurricane Brain

Lydenskab

Morten Grove Frandsen

The Girl With The Hurricane Brain

Lydenskab

Jessica Aszodi

The Girl With The Hurricane Brain

Lydenskab

Rolf Hansen

Drømmen

Teatergrad

Lise Lauenblad

Drømmen

Teatergrad

Malou Takibo

Drømmen

Teatergrad

Martine Madsen

Drømmen

Teatergrad

Victor Marcussen

Fortællinger Fra Als

Dansk Turnéteater

Pia Hesner

Fortællinger Fra Als

Dansk Turnéteater

Mette Søndergaard Nielsen

Hold Så Kæft Lars!

Aveny-T

Anders Budde Christensen

Hold Så Kæft Lars!

Aveny-T

Jesper Asholt

Næste År Bliver Øllet Bedre

Folketeatret

Thomas Mørk

Næste År Bliver Øllet Bedre

Folketeatret

Sofie Ravnsborg

Har Du Set Min Klit?

Teater Pleaser

Marie Gade

Har Du Set Min Klit?

Teater Pleaser

Jacob Morild

På Loftet Sidder Krisen

Café Liva

Thomas Pakula

På Loftet Sidder Krisen

Café Liva

Karsten Jansfort

På Loftet Sidder Krisen

Café Liva

Morten Wedendahl

På Loftet Sidder Krisen

Café Liva

Sofia Pintzau

This Is Not Romeo And Juliet

Granhøj Dans

Gleb Pysniak

This Is Not Romeo And Juliet

Granhøj Dans

Dalia Dėdinskaitė

This Is Not Romeo And Juliet

Granhøj Dans

Dominyka Markevičiūtė

This Is Not Romeo And Juliet

Granhøj Dans

Marius Pinigis

This Is Not Romeo And Juliet

Granhøj Dans

Povilas Jurgaitis

This Is Not Romeo And Juliet

Granhøj Dans

Mei Oulund

Jeg Går!

Odsherred Teater

Hanin Georgis

Den Anden Arabiske Kvinde

Blaagaard Teater

Lue Støvlebæk

Albert Was Here

Team Teatret

Johannes Nymark

Albert Was Here

Team Teatret

Kimmie Liv

Albert Was Here

Team Teatret

Annika B. Lewis

Narrative Scripts

Kassandra Production

Lisbeth Sonne Andersen

Narrative Scripts

Kassandra Production